Základní škola a mateřská škola Zdislavice
Základní
a Mateřská škola Zdislavice

Akce školy

Přírodou za zdravím a poznáním

Jako každý rok jsme i letos 24. 9. vyrazili do přírody v rámci celoškolního projektu „Přírodou za zdravím a poznáním“. Naše nožičky jsou ještě malé, proto jsme zvolili „menší“ trasu – prvňáčci a druháčci vyrazili společně ze Zdislavic přes Kutál k lesu. Všude bylo krásné ticho, sluníčko svítilo, les se pomalu halil do podzimního hávu.. . Není divu, že nás zlákal ke krátkému zastavení a malému zakousnutí se do svačiny.

Co to? Z lesa se ozývá  nějaké houkání a vytí… Někteří jsme se trošičku báli (nejvíc paní učitelky J), ale někteří odvážlivci vyrazili vše prozkoumat. Představte si, že jsme objevili opravdovské strašidlo! Ale bylo hodné, tak jsme se s ním spřátelili, a opět se vydali na cestu.

Naší další zastávkou bylo hřiště v Chlumu, kde jsme se opět posilnili a trošku si pohráli na houpačkách a s míčem. Potom jsme se vydali směrem k Javornické hůře, kterou jsme viděli už na dálku a kterou právě dobývali naši starší spolužáci.

Sotva jsme se přiblížili k „Peklu“, uslyšeli jsme slaboučké volání o pomoc. U stromu spočívala dívčina, která prosila o vysvobození. Za to nám dala jablko moudrosti  - pravda, bylo trošku kyselé, ale to už tak bývá,  že k moudrosti vede nelehká cesta.

S javorovými nosy jsme došli na „Peklo“, kde jsme hravě zvládli poznávací hru s křížovkou, a už jsme se těšili, co na nás čeká na konci našeho putování. Měli  jsme za úkol dojít až Ke Křížku , cestou sledovat obrázky, co nejvíce si jich zapamatovat a v cíli je zapsat. Jenže pamatujte si  22 obrázků, když je kolem tolik jiných věcí!  Nejlepší dvojice si jich pamatovala 14 a to je super, ne?

Nakonec jsme nabrali  směr škola, kde už na nás čekaly paní kuchařky s obědem. Vrátili jsme se kapku unaveni, ale cestou ani jeden z nás nezafňukal, že ho bolí nožičky. Příští rok Javornickou hůru určitě také zdoláme!

Mgr. Hana Pokorná, Ing.

Přírodou za zdravím a poznáním

Nejsou dostupné žádné aktuální akce.

polojasno 15 °C 0 °C
sobota 27. 4. jasno 17/3 °C